ZDROWO, KOLOROWO I… GORĄCO – WYŚCIG PO ZDROWIE NA PRZYSTANKU KRAKÓW

ZDROWO, KOLOROWO I… GORĄCO – WYŚCIG PO ZDROWIE NA PRZYSTANKU KRAKÓW

Przystanek Kraków na trasie „Wyścigu po Zdrowie” okazał się wyjątkowo gorący. Upał towarzyszył gościom pikniku zarówno w piątek, jak i sobotę. A sam piknik był tym razem jednym z wydarzeń Krakowskiego Forum Sportu.

Ci, którzy przyszli na „Wyścig po Zdrowie” w sobotę mogli wystartować w Mikro Tour de Pologne Amatorów i zdobyć najlepszy czas na interaktywnej makiecie. Tym razem już od godziny 11 rozgrywana była indywidualna jazda na czas w różnych kategoriach wiekowych. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody podczas dekoracji. Więcej wyzwań sportowych znalazło się w strefie wyzwań – to między innymi Grand Prix Wyścig po Zdrowie na trenażerach, próby pobicia rekordu Czesława Langa i wyścigi na rowerze typu minibike. A zawodowy Tour de Pologne był obecny w mobilnym muzeum, które nieustannie przyciąga nowych gości. Nic dziwnego, wszak historia naszego narodowego wyścigu jest pasjonująca, a w muzeum można znaleźć wiele eksponatów i obejrzeć nowoczesne prezentacje, które w ciekawy sposób pokazują historię wyścigu, ale także odkrywają jego tajemnice.

Coś dla ducha i coś dla ciała, czyli specjalny showroom Carrefour przygotował specjalną gamę produktów ekologicznych, wegańskich i BIO. Żywność ze zdrowej półki to element projektu Carrefour Act for Food, czyli konkretnych działań na rzecz lepszego jedzenia. Bezpłatnej porady dietetyków, degustacje owoców i zwiedzanie showroomu działały jak magnes na gości pikniku. Wiele osób korzystało również z bezpłatnych badań w strefie zdrowia Medicover i Rehasport Clinic. Analiza składu ciała, badanie wydolności fizycznej, sprawności oddechowo-krążeniowej, a także badanie poziomu cukru i cholesterolu. Do tego dochodziły wspólne ćwiczenia z fizjoterapeutą, demonstracja bike fitting, a także wykłady o profilaktyce bólu pleców.

Na specjalnym stoisku Polskiego Czerwonego Krzyża, który jest partnerem społecznym Lang Team, można było poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i dowiedzieć się szczegółów na temat innych działań PCK, w tym akcji promujących krwiodawstwo. W strefie Partnera Soudal można było skorzystać z bezpłatnego przeglądu roweru: kontroli zużycia napędu, regulacji hamulców, regulacji przerzutek, smarowania łańcucha, sprawdzenia połączeń śrubowych, kontroli ciśnienia w kołach.
Sponsorem głównym „Wyścigu po Zdrowie” jest Carrefour Polska, Partnerem Medycznym Medicover, Partnerami Soudal, PKP Intercity, Polski Czerwony Krzyż, Cisowianka, Quest i ReShape. Organizatorami są Lang Team oraz Promokraft.