Zdrowo i aktywnie – Wyścig po Zdrowie odwiedził Zabrze

Zdrowo i aktywnie – Wyścig po Zdrowie odwiedził Zabrze

To były dwa dni wspaniałej zabawy na „Wyścigu po Zdrowie” w Zabrzu. Na Placu Wolności pojawiło się mnóstwo gości, było mobilne muzeum Tour de Pologne, Mikro Tour de Pologne Amatorów, Showroom Carrefour ze zdrowym jedzeniem, bezpłatne badania w mobilnej przychodni Medicover, a nawet wspólne gotowanie, w którym wzięła udział Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik.

Zdrowe jedzenie, zdrowe życie i aktywny wypoczynek – to główne elementy, na których opiera się „Wyścig po Zdrowie”. – Wielu Polaków jest zmęczonych pracą, zestresowanych. Coraz częściej szukają balansu między pracą, a korzystaniem z życia i szukają odpowiedzi na pytanie jak tym życiem się cieszyć. Bardzo się cieszę, że mogliśmy odwiedzić Zabrze, bo to miejsce bardzo otwarte na aktywność i przyjazne kolarstwu. Niebawem będziemy tu z Tour de Pologne, teraz zagościliśmy z „Wyścigiem po Zdrowie” – mówi Adam Siluta, prezes zarządu Lang Team.

W piątek i sobotę zabrzanie mieli możliwość sprawdzenia jak wygląda zdrowa kuchnia Carrefour. W specjalnym showroomie pojawiły się produkty bio i vege, a specjaliści pokazywali jak zrobić z nich smaczne potrawy. W sobotę czynili to prezydent Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik i znakomity kucharz Nicolas Rey. Było zdrowo i smacznie.

A także aktywnie, bo w strefie aktywności chętni walczyli na trenażerach w Mikro Tour de Pologne Amatorów lub starali się pobić rekord Czesława Langa.

Mobilna przychodnia Medicover przyciągała możliwością bezpłatnych badań profilaktycznych – między innymi pomiar ciśnienia, analiza składu ciała, badanie poziomu cukru i cholesterolu. Nie zabrakło porad dotyczących jazdy na rowerze, unikania kontuzji. Były także pokazy pierwszej pomocy w punkcie Polskiego Czerwonego Krzyża. I oczywiście mobilne muzeum Tour de Pologne, które nie tylko wspaniale pokazuje historię kolarstwa, ale również daje przedsmak narodowego wyścigu, który w tym roku odbędzie się na początku sierpnia. A „Wyścig po Zdrowie” rusza w dalszą drogę i 7 oraz 8 czerwca zawita do Katowic.