WYŚCIG PO ZDROWIE ZAWITA DO WARSZAWY

WYŚCIG PO ZDROWIE ZAWITA DO WARSZAWY

Już w najbliższy weekend 24-25 sierpnia Wyścig po Zdrowie zawita do Warszawy. Rodzinny piknik promujący zdrowy i aktywny styl życia zagości w sobotę i niedzielę w Galerii Północnej w dzielnicy Białołęka. W miasteczku Wyścigu po Zdrowie pojawi się wiele atrakcji, a gośćmi specjalnymi będą ambasadorki pikniku – Odeta Moro i Katarzyna Bosacka.

Cieszę się, że ta rodzinna impreza zagościła na Białołęce. Mam nadzieję, że weekend pełen sportowych atrakcji zainspiruje mieszkańców do aktywnego stylu życia” – mówi Grzegorz Kuca, Burmistrz Dzielnicy Białołęka

Choć wakacje powoli zbliżają się do końca, Wyścig po Zdrowie nie zwalnia tempa. Po niezwykle udanej wizycie w Bydgoszczy, tym razem to mieszkańcy Warszawy będą mogli dowiedzieć się jak zdrowo i aktywnie żyć. Z badań „Lepsi My” przeprowadzonych przez agencję 4P wynika, że ponad połowa Polaków w wieku powyżej 51 lat uważa, iż najważniejsze dla nich jest korzystanie z życia. A by robić to jak najlepiej i jak najdłużej, warto się ruszać i zdrowo odżywiać.

Wyścig po Zdrowie w Galerii Północnej w dzielnicy Białołęka to wiele stref tematycznych i mnóstwo atrakcji. Wszyscy zainteresowani zdrowym odżywianiem powinni odwiedzić specjalny showroom Carrefour, w którym oprócz produktów ze zdrowej półki Carrefour – eko, vege i bio, będzie można posmakować zdrowych potraw i uzyskać konsultacje dietetyczne.  W strefie zdrowia Medicover i Rehasport Clinic znajdą się bezpłatne badania profilaktyczne – między innymi pomiar ciśnienia, badanie poziomu cukru, analiza składu ciała, a także badanie wydolności fizycznej, czy badanie wad postawy. Do tego wspólne ćwiczenia z fizjoterapeutą oraz wykłady dotyczące bike fitting czy profilaktyki bólu pleców. Z kolei w strefie PCK będzie można obejrzeć pokazy pierwszej pomocy.

Wyścig po zdrowie to wyjątkowy projekt z piękną inicjatywą promującą aktywny i zdrowy tryb życia. Jako jedyne centrum handlowe na północy Warszawy staramy się zapewnić mieszkańcom szeroką ofertę rekreacyjną oraz jak najwięcej form aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Dlatego bardzo cieszymy się, że organizator pikniku wybrał właśnie Galerię Północną na lokalizację eventu w Warszawie. Wierzymy też, że wydarzenie spotka się z ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród miłośników sportu, jak i rodzin z dziećmi ” – powiedziała Emilia Szkudlarek, Dyrektor Marketingu Galerii Północnej.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się mobilne muzeum Tour de Pologne, które na niewielkiej przestrzeni zgromadziło wiele eksponatów obrazujących bogatą historię wyścigu i polskiego kolarstwa. Słynne rowery, cenne pamiątki, zwycięskie koszulki, a także multimedialne prezentacje przenoszą w czasie i dają możliwość poznania kolarskiego peletonu od wewnątrz. Oprócz kolarskiej historii będzie także szansa prawdziwej rywalizacji w strefie wyzwań. Tam na trenażerach będzie można pobić czas Czesława Langa, wystartować w Grand Prix Wyścigu po Zdrowie lub Mikro Tour de Pologne Amatorów.

W miasteczku Wyścigu po Zdrowie pojawią się także goście specjalni – ambasadorki cyklu, znane dziennikarki Odeta Moro i Katarzyna Bosacka.

Sponsorem głównym „Wyścigu po Zdrowie” jest Carrefour Polska, Partnerem Medycznym Medicover, Partnerami Soudal, PKP Intercity, Polski Czerwony Krzyż, Cisowianka, Quest i ReShape. Organizatorami są Lang Team oraz Promokraft.