Wyścig po Zdrowie w Zabrzu

Wyścig po Zdrowie w Zabrzu

Pierwszy dzień Wyścigu po Zdrowie w Zabrzu za nami. W piątek na rodzinnym pikniku na Placu Wolności mieliśmy mnóstwo atrakcji, zabawy i emocji. W sobotę drugi dzień, szykuje się piękna pogoda i wiele ciekawych wydarzeń.

Wyścig po Zdrowie dojechał do Zabrze. Rodzinny piknik zagościł na Placu Wolności. Miasteczko pełne atrakcji przyciągało w piątkowe popołudnie wielu mieszkańców. Jedni zaglądali do mobilnego muzeum Tour de Pologne, aby poznać fascynującą historię wyścigu i całego polskiego kolarstwa. Od najstarszych dokumentów z czasów Bitwy Warszawskiej, w której aktywnie uczestniczyli kolarze, aż po zwycięską koszulkę Michała Kwiatkowskiego z ostatniego Tour de Pologne – w muzeum aż kipi od przyciągających wzrok eksponatów i pamiątek.

Drudzy starali się jak najaktywniej spędzić ten dzień, choćby próbując pobić rekordowy czas Czesława Langa na kolarskim trenażerze lub wystartować w Mikro Tour de Pologne Amatorów. Makieta z mikro kolarzami również cieszyła się sporym zainteresowaniem, podobnie jak sportowy quiz i strefa wyzwań.

O tym jak zdrowo jeść przekonali się wszyscy odwiedzający Showroom Carrefour. Produkty ze zdrowej półki Carrefour, żywność ekologiczna i VEGE, a także, co bardzo ważne, praktyczne porady i przepisy, czyli recepta na to, jak zdrowo jeść i żyć. O tym jak zachować zdrowie przekonali się goście mobilnej przychodni Medicover, w której mogli przejść bezpłatne badania, m.in. pomiar ciśnienia, analiza składu ciała, badanie poziomu cukru i cholesterolu, a także uczestniczyć w warsztatach dotyczących prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Sobota na Wyścigu po Zdrowie także zapowiada się bardzo ciekawie. Wśród wielu atrakcji będzie choćby wspólne gotowanie. Gościem Wyścigu po Zdrowie będzie prezydent Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik, która spotka się ze znakomitym kucharzem Mikołajem Reyem. Efekty wspólnego gotowania zobaczycie w sobotę na Placu Wolności.