WYŚCIG PO ZDROWIE ODWIEDZIŁ TARNOWSKIE GÓRY

WYŚCIG PO ZDROWIE ODWIEDZIŁ TARNOWSKIE GÓRY

Tarnowskie Góry, miasto startowe Tour de Pologne, we wspaniały sposób ugościły Wyścig po Zdrowie. Rodzinny piknik promujący zdrowy i aktywny styl życia przez dwa dni przyciągał uwagę mieszkańców i turystów na malowniczym rynku.

W tym roku Tarnowskie Góry miały już okazję do przeżywania wielkich kolarskich emocji. To właśnie na tarnogórskim rynku rozpoczął się drugi etap 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Teraz w ostatni weekend lata miało okazję gościć Wyścig po Zdrowie – imprezę, która zdobywa coraz większą popularność wśród Polaków. Każdy, kto lubi aktywność, zdrowe życie, a na dodatek chce poznać szczegóły zdrowego żywienia, znajdzie na Wyścigu po Zdrowie coś dla siebie.

Nie inaczej było w Tarnowskich Górach – wiele różnorodnych stref tematycznych przyciągnęło wielu mieszkańców i turystów. Ci, którym najbardziej zależało na zdrowym odżywianiu w pierwszej kolejności odwiedzali specjalny Showroom Carrefour, Sponsora Głównego Wyścigu po Zdrowie, w którym specjaliści doradzali w sprawach diety, pokazywali czym jest zdrowa żywność, oferowali oryginalne produkty i przepisy, a także degustacje. Każdy, kto chciał sprawdzić stan swojego zdrowia mógł odwiedzić mobilną przychodnię Medicover, gdzie przeprowadzano bezpłatne badania profilaktyczne – między innymi pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru, czy cholesterolu.  Dodatkowo w strefie dla dzieci znalazły się badania wydolnościowe, a w strefie RehaSport Clinic konsultacje fizjoterapeutyczne i warsztaty dotyczące prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także te strefy, w których można było sprawdzić swoją formę fizyczną, a więc strefa wyzwań z kolarskimi trenażerami i rekordem Czesława Langa, Grand Prix Wyścigu po Zdrowie na trenażerach oraz Mikro Tour de Pologne – specjalny wyścig z makietą z mikro kolarzami. Po treningu wiele osób zaglądało do mobilnego muzeum Tour de Pologne, które pełne pamiątek i eksponatów w ciekawy sposób opowiada historię wyścigu i polskiego kolarstwa. Z kolei w strefie Polskiego Czerwonego Krzyża specjaliści przeprowadzali pokazy udzielania pierwszej pomocy. W sobotni wieczór dodatkową atrakcją był koncert zespoły 0% Normy, natomiast w niedzielę Zlot Pojazdów Zabytkowych, na którym pojawiło się około 200 pojazdów.

Tarnowskie Góry były przedostatnim przystankiem na trasie Wyścigu po Zdrowie w tym sezonie. Za tydzień finałowa edycja w Gdańsku.