WYŚCIG PO ZDROWIE NA MEMORIALE KAMILI SKOLIMOWSKIEJ

WYŚCIG PO ZDROWIE NA MEMORIALE KAMILI SKOLIMOWSKIEJ

Już w najbliższą sobotę na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się lekkoatletyczny Memoriał Kamili Skolimowskiej. Jedną z atrakcji dodatkowych będzie Wyścig po Zdrowie – rodzinny piknik promujący zdrowy i aktywny styl życia.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to międzynarodowy mityng lekkoatletyczny organizowany cyklicznie przez Fundację Kamili Skolimowskiej. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 14 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wyścig po Zdrowie zagości na stadionie już w piątek.

Naszą ideą jest, aby Wyścig po Zdrowie towarzyszył dużym imprezom w różnych polskich miastach. W ostatni weekend gościliśmy podczas Dni Wilanowa w Warszawie, teraz będziemy na Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To wspaniałe wydarzenie, podczas którego chcemy promować zdrowy i aktywny styl życia. Zapraszamy wszystkich gości do naszych stref tematycznych, gdzie będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat zdrowej żywności, diety, profilaktyki, przejść bezpłatne badania, a także odwiedzić mobilne muzeum Tour de Pologne i pojeździć na kolarskich trenażerach – mówi Adam Siluta, Prezes Zarządu Lang Team.

Na Wyścigu po Zdrowie w Chorzowie pojawi się specjalny Showroom Carrefour ze zdrową żywnością, degustacjami oraz przepisami i pokazami kulinarnymi. Nie zabraknie porad dietetyków dla wszystkich, którzy mają świadomość jak bardzo zdrowe jedzenie wpływa na zdrowe życie. Carrefour, Sponsor Główny Wyścigu po Zdrowie, zaprezentuje ofertę „Zdrowej Półki”, a w showroomie będzie można dowiedzieć się więcej o ofercie produktów ekologicznych oraz poznać Act For Food – globalny program konkretnych działań na rzecz lepszego jedzenia, smaku i jakości.

Wszyscy goście będą mogli także odwiedzić mobilną przychodnię i sprawdzić stan swojego zdrowia dzięki Partnerowi Medycznemu imprezy, czyli Medicover. Mobilna przychodnia to nie tylko edukacja na temat właściwej profilaktyki, ale też bezpłatne badania, między innymi pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru, czy cholesterolu. Z kolei w strefie RehaSport Clinic będą konsultacje fizjoterapeutyczne i warsztaty dotyczące prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również mobilne muzeum Tour de Pologne, które towarzyszy Wyścigowi po Zdrowie. To pierwszy taki projekt na świecie, który prezentuje niezwykle ciekawą historię polskiego kolarstwa i naszego narodowego wyścigu. Oprócz wielu cennych pamiątek i eksponatów – pucharów, rowerów, medali i koszulek, znajdują się tam także multimedialne prezentacje, które odkryją przed zwiedzającymi wszystkie tajemnice kolarskiego peletonu. Każdy chętny będzie mógł sam przekonać się ile radości satysfakcji daje jazda na rowerze. A to za sprawą Mikro Tour de Pologne – wyścigu na trenażerach ze specjalną makietą z mikro kolarzami. Będzie również Grand Prix Wyścigu po Zdrowie i okazja do pobicia rekordu Czesława Langa na trenażerach.

W specjalnej strefie partner społeczny Lang Team Polski Czerwony Krzyż przeprowadzi pokazy udzielania pierwszej pomocy i przekaże informacje dotyczące działań PCK, między innymi promujących krwiodawstwo. W strefie Partnera Soudal będzie można skorzystać z bezpłatnego przeglądu rowery, między innymi kontroli zużycia napędu, regulacji hamulców, przerzutek, smarowania łańcucha, czy kontroli ciśnienia w kołach.

Sponsorem Głównym Wyścigu po Zdrowie jest Carrefour Polska, Partnerami Ministerstwo Sportu i Turystyki, PKP Intercity, Soudal, Polski Czerwony Krzyż, Cisowianka, Quest, ReShape i Saltic Resort & Spa, a Partnerami Medycznymi Medicover, Rehasport Clinic oraz Narodowe Centrum Krwi. Organizatorami Wyścigu po Zdrowie są Lang Team oraz Promokraft.

Wyścig po Zdrowie – Stadion Śląski, Chorzów, 13 września w godzinach 10:00 – 19:00, wejście bramą nr 4, 14 września w godzinach 15:00 – 19:00, wejście bramami 3, 4 i 5.