WYŚCIG PO ZDROWIE DOJECHAŁ DO KRAKOWA

WYŚCIG PO ZDROWIE DOJECHAŁ DO KRAKOWA

Za nami pierwszy dzień „Wyścigu po Zdrowie” w Krakowie. Piknik rodzinny zagościł na terenie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana podczas 4. Krakowskiego Forum Sportu. W sobotę na gości czekają kolejne atrakcje.

Organizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Miasto Kraków forum to wydarzenie, które nie tylko propaguje aktywny wypoczynek wśród mieszkańców, ale też stwarza okazję do zapoznania się z propozycjami uprawiania sportu i rekreacji w Krakowie. „Wyścig po Zdrowie” idealnie wplata się w ideę aktywności, zdrowego trybu życia, a także promocję zdrowego jedzenia i badań profilaktycznych. – „Wyścig po Zdrowie” pokazuje w jaki sposób można zdrowo żyć. Bardzo istotnym elementem jest prawidłowa dieta, produkty ekologiczne i odpowiednie odżywianie. Do tego dodajemy szeroki wachlarz badań profilaktycznych, a także porad dotyczących ruchu i jazdy na rowerze. Nie zapominamy również o aktywności, rekreacji i edukacji – choćby w mobilnym muzeum Tour de Pologne – mówi Adam Siluta, prezes zarządu Lang Team.

W miasteczku „Wyścigu po Zdrowie” w Krakowie pojawiło się wiele stref tematycznych. We wspomnianym muzeum zwiedzający mogą poznać historię naszego narodowego wyścigu, wiele ciekawostek związanych z Tour de Pologne i kolarstwem i zobaczyć wiele atrakcyjnych eksponatów – rowery, medale, puchary i koszulki zwycięzców. Ci, którzy poczują chęć na sprawdzenie kolarskiej formy mogą to zrobić na Mikro Tour de Pologne Amatorów, gdzie stoją trenażery, a wynik widoczny jest na makiecie z mikro kolarzami. Dodatkowym wyzwaniem jest możliwość pobicia rekordu Czesława Langa. W strefie ReShape organizowane są z kolei konkursy i maratony rowerowe na trenażerach.

Po wysiłku fizycznym warto się posilić, a to najlepiej uczynić w specjalnym showroomie Carrefour, gdzie sponsor główny Tour de Pologne i „Wyścigu po Zdrowie” prezentuje całą gamę zdrowej żywności, w tym produktów ekologicznych, wegańskich i BIO. Do tego dochodzą porady dietetyków, degustacje, a także pokazy kulinarne. Każdy kto chciałby jeść zdrowo i smacznie powinien tam zajrzeć.

Warto również odwiedzić mobilną przychodnię Medicover, gdzie wszyscy chętni mogą bezpłatnie przejść badania takie jak pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru, czy cholesterolu. Dodatkowo w strefie dla dzieci można przejść badania wydolnościowe, a w strefie Rehasport Clinic konsultacje fizjoterapeutyczne i warsztaty dotyczące prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Na specjalnym stoisku Polskiego Czerwonego Krzyża, który jest partnerem społecznym Lang Team, można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i dowiedzieć się szczegółów na temat innych działań PCK, w tym akcji promujących krwiodawstwo. „Wyścig po Zdrowie” współpracuje także z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i Narodowym Centrum Krwi.

W strefie Partnera Soudal można skorzystać z bezpłatnego przeglądu roweru: kontroli zużycia napędu, regulacji hamulców, regulacji przerzutek, smarowania łańcucha, sprawdzenia połączeń śrubowych, kontroli ciśnienia w kołach. Kto jeszcze nie przygotował roweru do sezonu, ma do tego idealną okazję.

Do odwiedzenia „Wyścigu po Zdrowie” zachęcają ambasadorowie akcji, wśród których są między innymi wicemistrz olimpijski z Moskwy i dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska, Tomasz Marczyński kolarz zawodowej grupy Lotto Soudal i wielokrotny mistrz Polski, były koszykarz NBA Cezary Trybański, znany kucharz Mikołaj Rey oraz dziennikarki Katarzyna Bosacka czy Odeta Moro.

Sponsorem głównym „Wyścigu po Zdrowie” jest Carrefour Polska, Partnerem Medycznym Medicover, Partnerami Soudal, PKP Intercity, Polski Czerwony Krzyż, Cisowianka, Quest i ReShape. Organizatorami są Lang Team oraz Promokraft.

Wyścig po Zdrowie – Kraków, 14-15 czerwca, Stadion Miejski, ul. Reymonta 20