WIELKI SUKCES WYŚCIGU PO ZDROWIE W KATOWICACH

WIELKI SUKCES WYŚCIGU PO ZDROWIE W KATOWICACH

To były dwa wspaniałe dni z „Wyścigiem po Zdrowie” w Katowicach. Piękna pogoda, zdrowe jedzenie, badania profilaktyczne, jazda na rowerze, a w sobotę także wielkie gotowanie z Mikołajem Reyem.

Znany kucharz jest ambasadorem „Wyścigu po Zdrowie”, a podczas pikników prezentuje specjalne pokazy gotowania. Nie inaczej było w Katowicach, gdzie piękna pogoda i mnóstwo atrakcji przyciągnęło do miasteczka piknikowego wielu mieszkańców. Podziwiali oni kulinarny kunszt Mikołaja Reya i mogli spróbować przygotowywanych potraw w specjalnym showroomie Carrefour. Nie brakowało tam żywności ze zdrowej półki Carrefour – bio, vege i ekologicznej, a także porad specjalistów i dietetyków.  To element Act For Food, czyli globalnego programu konkretnych działań na rzecz lepszego jedzenia, smaku i jakości.

Dużą popularnością cieszyła się strefa Reshape Fitness, gdzie chętni mogli spróbować sił w wielu konkursach, przede wszystkim trzygodzinnym maratonie rowerowym. Dla pasjonatów rowerów był także Mikro Tour de Pologne Amatorów – czyli wyścig na trenażerach ze specjalną makietą z mikro kolarzami. Długa kolejka ustawiła się do mobilnej przychodni Medicover, gdzie wszyscy mogli przejść bezpłatne badania, między innymi poziom cukru, cholesterolu, pomiar ciśnienia, czy analizę składu ciała. Były także porady fizjoterapeutyczne Rehasport Clinic dotyczące między innymi prawidłowej postawy na rowerze czy unikania kontuzji. W strefie Soudal można było skorzystać z bezpłatnych przeglądów rowerów.

Do tego oczywiście doskonale znane i popularne mobilne muzeum Tour de Pologne oraz wyścigi na trenażerach Mikro Tour de Pologne Amatorów. Swoją strefę z animacjami i atrakcjami dla dzieci miał PKO BP, a salon snu Indomo Lubin przedstawił idee zdrowego snu i recepty na zdrowy sen. „Wyścig po Zdrowie” nie śpi i już 14-15 czerwca zawita do Krakowa.