WIELKI SUKCES WYŚCIGU PO ZDROWIE W CHORZOWIE

WIELKI SUKCES WYŚCIGU PO ZDROWIE W CHORZOWIE

Tysiące ludzi odwiedziło Wyścig po Zdrowie na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Rodzinny piknik promujący zdrowy i aktywny styl życia, który towarzyszył Memoriałowi Kamili Skolimowskiej, okazał się wielkim sukcesem.

To było prawdziwe święto sportu na Stadionie Śląskim, miejscu niezwykle bliskim Tour de Pologne. W sierpniu właśnie tu odbył się start jednego z etapów naszego narodowego wyścigu, a także Premia Specjalna 100-lecia Powstań Śląskich. Tym razem na stadionie rozgrywany był Memoriał Kamili Skolimowskiej – jedno z najważniejszych lekkoatletycznych wydarzeń w Polsce. Zawody organizowane cyklicznie od 2009 roku przyciągają największe gwiazdy „królowej sportu”. Nie inaczej było tym razem, kiedy to na stadionie pojawili się najlepsi lekkoatleci, a Konrad Bukowiecki pobił rekord życiowy w pchnięciu kulą. Dodatkowo w tym roku, właśnie 14 września, przypadł Narodowy Dzień Sportu. Na Stadionie Śląskim pojawiły się więc tłumy kibiców, wielu z nich było pod wielkim wrażeniem Wyścigu po Zdrowie, który w piątek i w sobotę oferował swoim gościom mnóstwo atrakcji.

To była wspaniała edycja Wyścigu po Zdrowie. Nasze miasteczko odwiedziły tysiące gości, którzy byli pod wielkim wrażeniem rodzinnego pikniku. Cieszę się bardzo, bo pragniemy, aby pomysły – nasze i naszych partnerów – na to jak zdrowo i aktywnie żyć docierały do jak największej liczby Polaków. Takie wydarzenia jak to na Stadionie Śląskim przekonują, że Wyścig po Zdrowie to strzał w dziesiątkę – powiedział Adam Siluta, Prezes Lang Team.

Wszyscy, którzy chcieli aktywnie świętować Narodowy Dzień Sportu, mogli na Wyścigu po Zdrowie wystartować w Mikro Tour de Pologne Amatorów. To świetna okazja do tego, by spróbować kolarskiej przygody na rowerowym trenażerze, pobijać rekordy i rywalizować z najlepszymi. Dodatkową atrakcją jest fakt, że rywalizacja odwzorowana jest na specjalnej makiecie z mikro kolarzami. W strefie wyzwań na kolarzy amatorów czekała nie lada gratka – również na trenażerach można było pobić rekord Czesława Langa lub wziąć udział w Grand Prix Wyścigu po Zdrowie. Poznać historię kolarstwa i osiągnięcia największych gwiazd można było w mobilnym muzeum Tour de Pologne. Tam oprócz rowerów, koszulek, pucharów i medali o kolarstwie opowiadały multimedialne prezentacje.

Wyścig po Zdrowie to wiele stref tematycznych. Sponsor Główny wydarzenia, Carrefour, zapraszał do specjalnego showroomu, w którym prezentował produkty ze zdrowej półki. Nie zabrakło więc degustacji, zdrowych przepisów, pokazów kulinarnych i konsultacji dietetycznych. O stanie swojego zdrowia można się było dowiedzieć w mobilnej przychodni Medicover – Partnera Medycznego, który oferował bezpłatne badania profilaktyczne. A Polski Czerwony Krzyż, Partner Społeczny Lang Team, który dziś obchodził swoje święto – Światowy Dzień Pierwszej Pomocy – prezentował właśnie pokazy pierwszej pomocy i pokazywał jak zachowywać się w różnych sytuacjach zagrożenia życia.

Chorzów okazał się więc wielkim sukcesem, Wyścig po Zdrowie odwiedziło mnóstwo fanów sportu, aktywności i zdrowego życia. A to przecież nie koniec rodzinnego pikniku, który zostaje na Śląsku i za tydzień odwiedzi Tarnowskie Góry. Spotykamy się więc 21 i 22 września na Rynku!