WIELKI FINAŁ WYŚCIGU PO ZDROWIE Z CARREFOUR ZA NAMI

WIELKI FINAŁ WYŚCIGU PO ZDROWIE Z CARREFOUR ZA NAMI

Tysiące gości odwiedziło ostatni w tym sezonie Wyścig po Zdrowie w Forum Gdańsk. Na rodzinnym pikniku promującym zdrowy i aktywny styl życia pojawili się między innymi znany kucharz Mikołaj Rey oraz mistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów Igor Tracz.

To były dwa dni wspaniałej zabawy z Wyścigiem po Zdrowie w Forum Gdańsk – nowoczesnej przestrzeni miejskiej, w której łączą się odpoczynek, zakupy i rozrywka. W ten weekend w centrum uwagi było zdrowie i aktywność – wartości, które promuje Wyścig po Zdrowie. Dopisała pogoda, było ciepło i słonecznie, a jeśli nawet zdarzyły się przelotne opady, to nikogo nie odstraszyły. Atrakcji było naprawdę wiele. W showroomie Carrefour pojawił się gość specjalny – Mikołaj Rey. Znany kucharz, uczestnik programu MasterChef częstował wszystkich gości przygotowanymi przez siebie potrawami. Strefa Carrefour to oaza zdrowego jedzenia. Sponsor Główny Tour de Pologne oraz Wyścigu po Zdrowie od lat pracuje na tym, aby kojarzyć się Polakom właśnie ze zdrowym stylem życia. Dlatego w showroomie każdy gość mógł dowiedzieć się więcej o ofercie produktów ekologicznych i poznać Act For Food – globalny program konkretnych działań na rzecz lepszego jedzenia, smaku i jakości.

Na Wyścigu po Zdrowie pojawił się także Igor Tracz, mistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów i bikejoringu. Jeszcze w sobotę Tracz był w Kwidzynie, gdzie odpowiadał za zabezpieczenie trasy Maratonu Rowerowego Lang Team, a w niedzielę pojawił się w Forum Gdańsk razem z dwoma psami ze swojego zaprzęgu. Z kolei psy ratownicze pojawiły się w strefie Polskiego Czerwonego Krzyża, który od początku przekazuje gościom wszelkie informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Nie zabrakło kolarskich akcentów w postaci mobilnego muzeum Tour de Pologne, które tradycyjnie cieszyło się ogromną popularnością. Bogata historia naszego narodowego wyścigu wzbudza wielkie zainteresowanie, a w muzeum można zobaczyć mnóstwo cennych eksponatów, między innymi pierwszy rower na ziemiach polskich, medal i rower olimpijski Czesława Langa, puchary, medale i pamiątki, a także nowoczesne multimedialne prezentacje. Dla wszystkich, który chcieli się przekonać na czym polega istota kolarskiej rywalizacji przygotowana została strefa wyzwań z wyścigiem Mikro Tour de Pologne Amatorów na trenażerach ze specjalną makietą z mikro kolarzami. Nie zabrakło oczywiście Grand Prix Wyścigu po Zdrowie na trenażerach i próbie pobicia rekordu Czesława Langa. Każdy chętny mógł się także wykazać wiedzą o historii kolarstwa w specjalnych konkursach, a najmłodsi wziąć udział na najmniejszych rowerach świata.

Z kolei w strefie zdrowia Medicover i Rehasport Clinic wielu gości przeszło bezpłatne badania profilaktyczne, między innymi pomiar ciśnienia, badanie poziomu cukru, analizę masy ciała, a także badania wad postawy i wydolności fizycznej. W tej strefie odbyły się również wykłady na temat prawidłowego ustawienia roweru, poprawnej postawie, zmniejszenia ryzyka kontuzji oraz wspólne ćwiczenia z fizjoterapeutą. Każdy kto przyszedł z pytaniem dotyczącym zdrowia i diety mógł liczyć na pomoc fachowców i ekspertów. Popularnością cieszyły się konsultacje żywieniowe, fizjoterapeutyczne i oczywiście strefa Soudal, w której każdy kolarz mógł sprawdzić swój rower i skorzystać z bezpłatnego przeglądu.