WIELKI FINAŁ WYŚCIGU PO ZDROWIE W GDAŃSKU

WIELKI FINAŁ WYŚCIGU PO ZDROWIE W GDAŃSKU

Inauguracyjny sezon Wyścigu do Zdrowie dobiega końca. W ostatni weekend września rodzinny piknik odwiedzi Gdańsk. Wszystkich miłośników zdrowego i aktywnego stylu życia zapraszamy do Forum Gdańsk.

Gdańsk to miasto niezwykle otwarte i przyjazne rowerzystom, a zarazem bardzo bliskie Tour de Pologne. To właśnie w Gdańsku rozpoczął się szczególny, 71. Tour de Pologne UCI World Tour, rozgrywany w 25-lecie wolnej Polski. Szczególny z jeszcze jednego powodu – zwycięstwo w wyścigu odniósł wówczas Rafał Majka. Miłośnicy rowerów mogli liczyć w Gdańsku także na imprezy dla amatorów – Maratony Rowerowe, czy wyścigi szosowe Lang Team Race. Tym razem gdańszczan odwiedzi impreza wyjątkowa – Wyścig po Zdrowie, który czerpie z kolarskich aktywności Lang Team i wspólnie ze Sponsorem Głównym Carrefour zachęca do zdrowego i aktywnego życia.

Od lat pracujemy nad tym, aby Carrefour kojarzył się Polakom przede wszystkim ze zdrowym stylem życia. Dlatego, jako główny partner 76. Tour de Pologne, wspólnie z Lang Team zainicjowaliśmy cykl pikników „Wyścig po Zdrowie”, które odwiedzają duże polskie miasta – mówi Michał Sacha, Dyrektor Marketingu, Digitalu, IT, E-Commerce i Usług Finansowych, Carrefour Polska. – Carrefour ma ambicję stać się światowym liderem w zakresie transformacji żywieniowej dla wszystkich, aby pomóc konsumentom w zmianie ich nawyków żywieniowych i stylu życia na zdrowszy. Naszym celem jest demokratyzacja wysokiej jakości żywności oraz szeroko pojęta edukacja i zapewnienie dostępu do informacji o sprzedawanych produktach. Podczas pikniku będziemy zapraszać wszystkich do naszego showroomu, w którym można zapoznać się między innymi ofertą naszej „Zdrowej Półki”, dowiedzieć się więcej o ofercie produktów ekologicznych czy poznać Act For Food – nasz globalny program konkretnych działań na rzecz lepszego jedzenia, smaku i jakości – dodaje Michał Sacha.”

Każdy gość Wyścigu po Zdrowie będzie mógł też sprawdzić stan swojego zdrowia, o co zadba Partner Medyczny Medicover. W mobilnej przychodni będzie można przejść takie jak pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru czy cholesterolu. Nie zabraknie też porad dietetyków i konsultacji żywieniowych. Dodatkowo w strefie RehaSport Clinic konsultacje fizjoterapeutyczne i warsztaty dotyczące prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Z taką wiedzą można spróbować sił w strefie wyzwań, w której na kolarskich trenażerach będzie można wziąć udział Grand Prix Wyścigu po Zdrowie lub pobić czas Czesława Langa. Będzie także Mikro Tour de Pologne, czyli wyjątkowy wyścig na trenażerach ze specjalną makietą z mikro kolarzami. O tych, który odnosili największe zwycięstwa będzie można dowiedzieć się z mobilnego muzeum Tour de Pologne, w którym drogocenne pamiątki przeplatają się z nowoczesnymi prezentacjami opisującymi nasz narodowy wyścig i historię polskiego kolarstwa. O każdy rower zadbają specjaliści Soudal na swoim stoisku, a w strefie Polskiego Czerwonego Krzyża będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.