TRZY, DWA, JEDEN, START – ZACZYNAMY „WYŚCIG PO ZDROWIE”

TRZY, DWA, JEDEN, START – ZACZYNAMY „WYŚCIG PO ZDROWIE”

W pierwszy weekend kwietnia odbędzie się inauguracja projektu „Wyścig po Zdrowie”, czyli cyklu rodzinnych pikników organizowanych przez Promokraft, Lang Team i Czesława Langa. W ramach prowadzonej akcji od wiosny do jesieni, w kilkunastu miastach Polski będzie można przekonać się jak zdrowo żyć i jeść. Ponadto podczas spotkań każdy z uczestników będzie mógł poznać historię kolarstwa, jak i samemu spróbować swoich sił na rowerze. Start projektu w weekend 6-7 kwietnia podczas Bike Expo na PGE Narodowym w Warszawie.

Wyścig po Zdrowie to nowy projekt firmy Promokraft i Lang Team, czyli organizatora Tour de Pologne – największego wyścigu kolarskiego w tej części Europy. Miliony kibiców na trasie, największe gwiazdy światowego peletonu i organizacja na najwyższym poziomie – to główne cechy polskiego narodowego wyścigu. Sport przez duże S, ale też idea przez wielkie I. Wyścigowi od lat towarzyszą imprezy promujące sport i aktywność – zawody dla dzieci, wyścigi amatorów, maratony MTB, rywalizacja młodzieży i imprezy szosowe. Wyścig po Zdrowie idzie jeszcze krok dalej stawiając zdrowy i aktywny styl życia w centrum uwagi.

– Zainspirowały nas badania „Lepsi My” agencji 4P. Wynika z nich, że Polacy są przemęczeni, podenerwowani, szukają balansu między pracą, a korzystaniem z życia. Szukają odpowiedzi na pytanie jak być zdrowym, aktywnym i cieszyć się życiem. Organizowany na bazie Tour de Pologne Wyścig po Zdrowie tych odpowiedzi udziela – mówi Adam Siluta, Prezes Zarządu Lang Team.

Podczas rodzinnych pikników będzie można odwiedzić mobilne muzeum Tour de Pologne – pierwszy tego typu projekt na świecie, który powstał z okazji 90-lecia wyścigu. Wspaniałe eksponaty i multimedialne prezentacje obrazują bogatą historię polskiego kolarstwa. Muzeum cieszyło się ogromnym zainteresowaniem w ubiegłym roku, w tym, wzbogacone o nowe pamiątki, rusza w dalszą podróż z „Wyścigiem po Zdrowie”. Po wizycie w muzeum będzie można sprawdzić swoją kolarską formę biorąc udział w mikro Tour de Pologne Amatorów, czyli wyścigu na trenażerach z interaktywną mapą Tour de Pologne Amatorów. Będzie sporo rodzinnej zabawy, ale też sportowej rywalizacji, bo zmaganiom będzie towarzyszył wirtualny ranking oraz nagrody. Śmiałkowie będą też mogli spróbować pobić czas Czesława Langa w specjalnej Strefie Wyzwań w Grand Prix Wyścigu po zdrowie.

– Zachęcamy do ruchu, edukujemy żywieniowo i proponujemy rodzinną rozrywkę. Cykl rodzinnych imprez odwiedzi w tym roku kilkanaście polskich miast, między innymi Warszawę, Kraków, Katowice, Gdańsk, Zabrze, Stadion Śląski w Chorzowie i Białystok. W każdym z nich goście mogą liczyć na moc wyjątkowych atrakcji – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Ważnym elementem „Wyścigu po Zdrowie” jest aspekt żywieniowy. W specjalnym Showroomie Carrefour będzie można poznać zasady zdrowego żywienia i walory produktów ekologicznych i VEGE, a specjaliści pokażą w jaki sposób podążać w kierunku zdrowszej i lepszej jakościowo żywności.

– Bardzo się cieszę, że Carrefour Polska jako partner główny 76. Tour de Pologne może wspólnie z Lang Team rozpocząć piknik „Wyścigu po Zdrowie”. Carrefour ma ambicje stać się światowym liderem w zakresie transformacji żywieniowej, dlatego w miasteczku pikniku zapraszamy wszystkich do naszego showroomu, gdzie odwiedzający dowiedzą się więcej o realizowanej przez nas kampanii Act For Food – mówi Michał Sacha, Dyrektor Marketingu, Digitalu, IT, E-Commerce i Usług Finansowych, Carrefour Polska. – Ponadto, podczas Bike Expo, zapraszamy również do udziału w rowerowych animacjach na stoisku Carrefour. Przygotowaliśmy również specjalną ofertę rowerów i akcesoriów, która jest dostępna zarówno na stoisku, jak i na stronie carrefour.pl – dodaje Michał Sacha.

O tym jak ważna jest profilaktyka zdrowotna będzie można przekonać się w mobilnej przychodni Medicover Polska, Partnera Medycznego Wyścigu po Zdrowie.

– Misją Medicover Polska, jak i naszej Fundacji jest hasło „Wszystko dla Twojego zdrowia” Dlatego włączenie się projektu „Wyścig po zdrowie” było naturalnym krokiem z naszej strony. Chcemy edukować społeczeństwo na temat właściwej profilaktyki. Podczas organizowanych eventów każdy chętny będzie mógł sprawdzić stan swojego zdrowia i przejść badania, takie jak pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru czy cholesterolu. Nie zabraknie też porad dietetyków i konsultacji żywieniowych. Dodatkowo w strefie dla dzieci znajdą się badania wydolnościowe,
a w strefie RehaSport Clinic konsultacje fizjoterapeutyczne i warsztaty dotyczące prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji – komentuje Marcin Radziwiłł, Prezes Zarządu Fundacji Medicover.

Dodatkowo w Strefie Zdrowia chętni będą mogli zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy przez specjalistów z Polskiego Czerwonego Krzyża. W Strefie Wyzwań będzie można sprawdzić sportową wiedzę w specjalnym quizie z nagrodami. A szczęściarze będą mogli porozmawiać ze sportowymi gwiazdami – w ubiegłym roku muzeum Tour de Pologne odwiedzili między innymi Michał Kwiatkowski i Rafał Majka.

Inauguracyjny Wyścig po Zdrowie odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia na stadionie PGE Narodowy w Warszawie podczas Bike Expo. Organizatorami Wyścigu po Zdrowie są Lang Team i Promokraft, a sponsorem głównym Carrefour. Patronat medyczny na wydarzeniem sprawuje Medicover Polska oraz Fundacja Medicover.