KIERUNEK BIAŁYSTOK

KIERUNEK BIAŁYSTOK

Po warszawskiej inauguracji cykl rodzinnych pikników „Wyścig po Zdrowie” rusza w podróż po Polsce. Drugim po stolicy przystankiem na trasie będzie Białystok, a „Wyścig po Zdrowie” zagości na Rynku Głównym 10 i 11 maja.

Mieszkańcy Białegostoku cenią sobie aktywny wypoczynek i są bardzo przyjaźni rowerom. Kolarscy kibice pamiętają jak w 2009 roku miasto odwiedził Tour de Pologne, a sprinterski finisz wygrał wówczas włoski zawodnik Angelo Furlan. W kolejnych latach do Białegostoku zawitały maratony rowerowe Lang Team, w którym brały udział setki miłośników kolarstwa górskiego. Tym razem majowy weekend zapowiada się niezwykle ciekawie za sprawą „Wyścigu po Zdrowie”. To rodzinny piknik, na którym wszyscy będą mogli się dowiedzieć jak zdrowo żyć, jeść i aktywnie wypoczywać.

„Wyścig po Zdrowie” ruszy na Podlasie z Warszawy, gdzie na początku kwietnia gościł podczas Bike Expo na PGE Narodowym. Majowy weekend to idealny moment na przygodę na świeżym powietrzu, a atrakcji w Białymstoku szykuje się mnóstwo. Będzie więc mobilne muzeum Tour de Pologne, które powstało na 90-lecie wyścigu i od razu podbiło serca kolarskich kibiców. Wspaniałe zbiory, multimedialne prezentacje i tysiące gości – tak było w ubiegłym roku. A wśród zwiedzających między innymi Michał Kwiatkowski i Rafał Majka, którzy nie kryli zachwytu nad muzeum. Teraz muzeum zaprasza wszystkich mieszkańców Białegostoku, którzy będą mogli poznać długą i bogatą historię polskiego kolarstwa. Po wizycie w muzeum wszyscy chętni będą mogli sprawdzić, jak radzą sobie z jazdą na rowerze. Na Rynku Głównym staną bowiem kolarskie trenażery, na których będzie można rywalizować w Mikro Tour de Pologne Amatorów. Zabawa jest przednia, walka zacięta, a wszystko widać jak na dłoni na specjalnej makiecie z mikro kolarzami.

„Wyścig po Zdrowie” to również promocja zdrowego żywienia i trybu życia. Carrefour, sponsor główny „Wyścigu po Zdrowie” realizując światowy program Act For Food podejmuje konkretne działania, by jeść lepiej. W specjalnym Showroomie Carrefour można poznać całą gamę produktów ekologicznych i VEGE oraz dowiedzieć się z jakich składników i w jaki sposób komponować smaczne i zdrowe posiłki.  Specjaliści pokażą jak podążać w kierunku lepszej jakościowo żywności i zaprezentują oryginalne przepisy i potrawy z produktów ze zdrowej półki.  Każdy uczestnik będzie mógł też sprawdzić stan swojego zdrowia. Zadba o to mobilna przychodnia Medicover, który jest Partnerem Medycznym „Wyścigu po Zdrowie”. W ofercie jest m.in. pomiar ciśnienia, analiza składu ciała, badanie poziomu cukru i cholesterolu. Nie zabraknie również porad dietetyków i konsultacji żywieniowych, w strefie dzieci znajdą się badania wydolnościowe, a w strefie RehaSport Clinic będą konsultacje fizjoterapeutyczne i warsztaty dotyczące prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Do tego Strefa Wyzwań, Fit, Food Trucki i mnóstwo innych atrakcji. Do odwiedzenia „Wyścigu po Zdrowie” zachęcają ambasadorowie akcji, wśród których są między innymi wicemistrz olimpijski z Moskwy i dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang, były koszykarz NBA Cezary Trybański, znany kucharz Mikołaj Rey oraz dziennikarki Katarzyna Bosacka czy Odeta Moro.

Sponsorem głównym „Wyścigu po Zdrowie” jest Carrefour Polska, Partnerem Medycznym Medicover, a organizatorami Lang Team oraz Promokraft.