Teraz Wyścig po Zdrowie, a wkrótce może Tour de Pologne w Białymstoku

Teraz Wyścig po Zdrowie, a wkrótce może Tour de Pologne w Białymstoku

W piątek i sobotę „Piknik Rodzinny Wyścig po Zdrowie Tour de Pologne” odwiedza Białystok i już wiadomo, że będzie to wyjątkowe święto sportu, zdrowego trybu życia i profilaktyki medycznej.
– Wyścig po zdrowie to nowość, bo dzięki temu wydarzeniu promujemy sport, ale i zdrowy tryb życia. Na wszystkich będzie czekało mobilne muzeum Tour de Pologne, możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych, konsultacji ze specjalistami, pokaz pierwszej pomocy i wiele innych atrakcji. A jednocześnie przy tym wszystkim promujemy niezwykłe wydarzenie, jakim jest wyścig Tour de Pologne, w którym startują najlepsi kolarze świata – zapowiada Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.
Wszystko to prawda. Firma Lang Team, organizator Tour de Pologne oraz Promokraft i marka Carrefour szykuje mnóstwo atrakcji. Pokażemy, jakie są koszty złego odżywiania i braku ruchu oraz zachęci Polaków do aktywności. O tym jak zachować dobrą sylwetkę i wysoką formę można się będzie przekonać w Strefie Fit, gdzie specjalni konsultanci doradzą w sprawie ćwiczeń i przeprowadzą treningi grupowe. W pierwszym w Polsce mobilnym showroom Carrefour będzie można wziąć udział w warsztatach i degustacjach zdrowej, w 100 procentach ekologicznej żywności, a odwiedzający dowiedzą się czym są produkty VEGE ze zdrowej półki Carrefour. Z kolei w Strefie Zdrowia chętni będą mogli zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu. – Jeśli nie będzie kolejek, to sam się zbadam, ale pewnie pojawią się tłumy, bo już w czwartek, podczas instalacji urządzeń, widziałem wielu zainteresowanych – mówi Prezydent Truskolaski.
– Na miejsce przyciągają atrakcje, możliwości, ale też popularność Tour de Pologne oraz Czesława Langa, wicemistrz olimpijskiego z Moskwy i od ponad ćwierć wieku organizatora Tour de Pologne. W Białymstoku z sentymentem wspominamy edycje wyścigu sprzed dziewięciu i dziesięciu lat, kiedy kolarze gościli w naszym mieście. Teraz Tour de Pologne przeniósł się bardziej na południe, ale rozmawiałem z panem Czesławem Langiem i usłyszałem, że za rok lub dwa możliwe są zmiany i wyścig znowu może u nas gościć. Ponowiłem więc zaproszenie, bo już się stęskniliśmy za zaproszeniem – zdradził prezydent Truskolaski.