Słoneczny Wyścig po Zdrowie w Warszawie

Słoneczny Wyścig po Zdrowie w Warszawie

Wyścig po Zdrowie w Galerii Północnej w warszawskiej dzielnicy Białołęka stał pod znakiem pięknej, słonecznej pogody i wspaniałej atmosfery. W ciągu dwóch dni miasteczko rodzinnego pikniku odwiedziło wielu gości chcących na własne oczy przekonać się jak zdrowo żyć.

Tym razem Wyścig po Zdrowie zawitał w gościnne progi Galerii Północnej w dzielnicy Białołęka w Warszawie. To właśnie tu powstało specjalne miasteczko z wieloma strefami tematycznymi. Wszystkie z nich koncentrowały się wokół głównej idei Wyścigu po Zdrowie czyli promocji zdrowego i aktywnego stylu życia, o czym przekonywali goście specjalni, czyli Odeta Moro i Katarzyna Bosacka – ambasadorki rodzinnego pikniku.

W specjalnym showroomie Carrefour można było poznać całą gamę produktów ze zdrowej półki, w tym specjały bio, ekologiczne i wegetariańskie. Nie brakowało oryginalnych przepisów i degustacji. W strefie zdrowia Medicover i RehaSport Clinic uwagę zwiedzających przyciągały bezpłatne badania – między innymi analiza masy ciała, badanie poziomu cukru, wad postawy. Wszyscy miłośnicy rowerów mogli wziąć udział w wykładzie oraz zobaczyć na czym polega Bike Fitting, a także przekonać się jak uniknąć bólu pleców nie tylko przy jeździe na rowerze.

Najwięcej kolarskiej esencji znalazło się oczywiście w mobilnym Muzeum Tour de Pologne, które niezmiennie przyciąga gości w każdym wieku znakomitymi eksponatami – od najstarszych rowerów na ziemiach polskich, poprzez całą historię Tour de Pologne i polskiego kolarstwa, aż po koszulki zwycięzców ostatnich wyścigów, między innymi Michała Kwiatkowskiego czy Rafała Majki. Na Wyścigu po Zdrowie można nie tylko oglądać kolarstwo, ale i spróbować sił na prawdziwych trenażerach.  A tam do wyboru Mikro Tour de Pologne Amatorów – wyścig ze specjalną makietą z mikro kolarzami, Grand Prix Wyścigu po Zdrowie, a także możliwość pobicia rekordu Czesława Langa.

Atrakcji w Galerii Północnej było dużo więcej. Polski Czerwony Krzyż przeprowadzał pokazy pierwszej pomocy, Soudal zapraszał do swojego serwisy na bezpłatne przeglądy rowerów, a specjalną strefę mieli także wystawcy. Nic dziwnego, że wszystkie stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dla tych, którzy przegapili tę edycję Wyścigu po Zdrowie dobra informacja – już w dniach 6-8 września rodzinny piknik będzie można odwiedzić w Wilanowie, a potem, także we wrześniu na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w Tarnowskich Górach i w Gdańsku. Dokładny kalendarz i wszystkie szczegóły znajdują się na stronie www.wyscigpozdrowie.pl/kalendarz