WYŚCIG PO ZDROWIE Z CARREFOUR PODCZAS DNI WILANOWA

WYŚCIG PO ZDROWIE Z CARREFOUR PODCZAS DNI WILANOWA

W dniach 6-8 września Wyścig po Zdrowie zawita do warszawskiego Wilanowa. Rodzinny piknik promujący zdrowy i aktywny tryb życia będzie jedną z atrakcji podczas Dni Wilanowa.

Wilanów to nie tylko jedna z najpiękniejszych dzielnic Warszawy łącząca nowoczesność z wielusetletnią tradycją, ale też miejsce niezwykle otwarte na sport i przyjazne wszelkim formom aktywności. Podczas Dni Wilanowa wszyscy goście znajdą coś dla siebie – będą zawody sportowe, koncerty muzyczne, wspólne treningi i oczywiście Wyścig po Zdrowie, który od piątku do niedzieli zagości na ul. Kostki Potockiego.

– W Wilanowie zawsze czujemy się jak u siebie w domu. Cieszę się, że po czerwcowych wyścigach kolarskich dla amatorów znów możemy zagościć w przepięknej scenerii tym razem z Wyścigiem po Zdrowie. Nasz rodzinny piknik, który promuje zdrowy i aktywny styl życia cieszy się dużą popularnością i jestem przekonany, że także podczas Dni Wilanowa wielu gości zechce zajrzeć do naszych stref tematycznych, aby aktywnie spędzić czas, dowiedzieć się wszystkiego o zdrowej żywności, przejść bezpłatne badania, zwiedzić muzeum Tour de Pologne i ścigać się na kolarskich trenażerach – mówi Adam Siluta, Prezes Zarządu Lang Team.

Mobilne muzeum Tour de Pologne to wyjątkowe miejsce, które w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliża gościom wspaniałą historię polskiego kolarstwa i narodowego wyścigu. Mnóstwo cennych eksponatów – rowery, medale, proporczyki, puchary, a także koszulki zwycięzców i nowoczesne multimedialne prezentacje, które odkryją wszystkie tajemnice kolarskiego peletonu. Każdy chętny będzie mógł sprawdzić swoją kolarską formę biorąc udział w Mikro Tour de Pologne Amatorów ze specjalną makietą z mikro kolarzami. Będzie także możliwość pobicia czasu Czesława Langa i startu w Grand Prix Wyścigu po Zdrowie na trenażerach.

W miasteczku Wyścigu po Zdrowie pojawi się oczywiście specjalny Showroom Carrefour – Sponsora Głównego Wyścigu po Zdrowie, w którym będzie można poznać całą gamę produktów ekologicznych, bio i vege, a także dowiedzieć się z jakich składników i w jaki sposób komponować smaczne i zdrowe posiłki. Act For Food to globalny program konkretnych działań na rzecz lepszego jedzenia, smaku i jakości. Specjaliści pokażą jak podążać w kierunku lepszej jakościowo żywności i zaprezentują oryginalne przepisy i potrawy z produktów ze zdrowej półki.

Każdy uczestnik będzie mógł też sprawdzić stan swojego zdrowia, o co zadba Partner Medyczny Medicover. W mobilnej przychodni będzie można przejść takie jak pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru czy cholesterolu. Nie zabraknie też porad dietetyków i konsultacji żywieniowych. Dodatkowo w strefie dla dzieci znajdą się badania wydolnościowe, a w strefie RehaSport Clinic konsultacje fizjoterapeutyczne i warsztaty dotyczące prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Podczas „Wyścigu po Zdrowie” w Wilanowie  zaprezentuje się także Polski Czerwony Krzyż, partner społeczny Lang Team. Na specjalnym stoisku PCK będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i dowiedzieć się szczegółów na temat innych działań Polskiego Czerwonego Krzyża, w tym akcji promujących krwiodawstwo. „Wyścig po Zdrowie” współpracuje także z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i Narodowym Centrum Krwi.

W strefie Partnera Soudal można będzie skorzystać z bezpłatnego przeglądu roweru: kontroli zużycia napędu, regulacji hamulców, regulacji przerzutek, smarowania łańcucha, sprawdzenia połączeń śrubowych, kontroli ciśnienia w kołach.

Sponsorem Głównym Wyścigu po Zdrowie jest Carrefour Polska, Partnerami Ministerstwo Sportu i Turystyki, PKP Intercity, Soudal, Polski Czerwony Krzyż, Cisowianka, Quest, ReShape i Saltic Resort & Spa, a Partnerami Medycznymi Medicover, Rehasport Clinic oraz Narodowe Centrum Krwi. Organizatorami Wyścigu po Zdrowie są Lang Team oraz Promokraft.

Zaproszenie na event https://www.facebook.com/WyscigpoZdrowie/videos/1237488026411405/