RODZINNIE, AKTYWNIE I ZDROWO – WYŚCIG PO ZDROWIE W BYDGOSZCZY

RODZINNIE, AKTYWNIE I ZDROWO – WYŚCIG PO ZDROWIE W BYDGOSZCZY

Zaledwie tydzień po zakończeniu Tour de Pologne Wyścig po Zdrowie wyruszył w dalszą drogę. Tym razem rodzinny piknik promujący zdrowy i aktywny styl życia zawitał do Bydgoszczy. Miasteczko przyciągnęło wielu gości, a ci, którzy zjawili się na Wyspie Młyńskiej mogli się dowiedzie wszystkiego o zdrowym jedzeniu, przejść badania profilaktyczne, czy wreszcie sprawdzić swoją sportową formę.

Historia Tour de Pologne i Bydgoszczy splata się ze sobą od samego początku. Wszak zwycięzca pierwszego Biegu Dookoła Polski (taką nazwę nosił w 1928 roku Tour de Pologne) Feliks Więcek był czeladnikiem rzeźnickim z Bydgoszczy. A po raz ostatni Tour de Pologne odwiedził Bydgoszcz w 2014 roku, kiedy to cały wyścig wygrał Rafał Majka. W Bydgoszczy kończył się wówczas pierwszy etap z Gdańska, który padł łupem białoruskiego sprintera Jauheni Hutarowicza. Tym razem Tour de Pologne powrócił do Bydgoszczy w nieco innej formie – Wyścigu po Zdrowie, a więc nowej inicjatywy Lang Team, która promuje zdrowy i aktywny styl życia.

Od kwietnia Wyścig po Zdrowie odwiedza kolejne polskie miasta, w każdym przyciągając tysiące gości. Nie inaczej było w Bydgoszczy, gdzie miasteczko ze strefami tematycznymi na Wyspie Młyńskiej cieszyło się dużą popularnością. Chętni mogli zobaczyć specjalny showroom Carrefour ze zdrową żywnością, mobilną przychodnię Medicover z bezpłatnymi badaniami, strefę Soudal poświęconą rowerom, czy stoisko PCK z pokazami pierwszej pomocy.

Nie zabrakło oczywiście akcentów kolarskich w postaci mobilnego muzeum Tour de Pologne, który wzbogacone o nowe eksponaty pokazuje pełen obraz kolarskiej historii naszego kraju. Począwszy od pierwszego roweru na ziemiach polskich, aż po ostatnie pamiątki z tegorocznego Tour de Pologne. Po wizycie w takim miejscu, gdzie obok siebie stoją pamiątki największych polskich kolarzy, niemal każdy chciał sprawdzić swoją kolarską formę. Służyła temu strefa wyzwań oraz Mikro Tour de Pologne Amatorów, gdzie wszyscy chętni mogli rywalizować na trenażerach.

Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi, ale Wyścig po Zdrowie nie ustaje w podróży. Już 24 i 25 sierpnia piknik zawita do Galerii Północnej w Warszawie.