Pierwszy dzień Wyścigu po Zdrowie w Katowicach

Pierwszy dzień Wyścigu po Zdrowie w Katowicach

Wiceprezydent miasta Waldemar Bojarun oraz Orkiestra Dęta Katowice otworzyli w piątek „Wyścig po Zdrowie” na rynku w Katowicach. Pierwszy dzień rodzinnego pikniku przyniósł mnóstwo atrakcji, piękną słoneczną pogodę i wielu gości.

Wszyscy, którzy przybyli na Rynek mogli odwiedzić specjalny showroom Carrefour, w którym oprócz zdrowej i ekologicznej żywności, porad dietetyków i oryginalnych przepisów, były również degustacje produktów ze zdrowej półki Carrefour. To element Act For Food, czyli globalnego programu konkretnych działań na rzecz lepszego jedzenia, smaku i jakości. Degustacje cieszyły się ogromną popularnością, wielu odwiedzających mogło posmakować także żywności bio i vege.

Oblegana była również mobilna przychodnia Medicover, w której można przejść bezpłatne badania profilaktyczne – między innymi pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, poziom cukru, czy cholesterolu. Eksperci Rehasport Clinic doradzali jak prawidłowo ustawić rower i zmniejszyć ryzyko kontuzji, a w strefie ReShape Fitness  chętni brali udział w wielu konkursach, między innymi trzygodzinnym maratonie rowerowym.

Do tego oczywiście doskonale znane i popularne mobilne muzeum Tour de Pologne oraz wyścigi na trenażerach Mikro Tour de Pologne Amatorów. Swoją strefę z animacjami i atrakcjami dla dzieci miał PKO BP, a salon snu Indomo Lubin przedstawił idee zdrowego snu i recepty na zdrowy sen. Goście pikniku mogli więc dowiedzieć się jak zdrowo żyć nie tylko w dzień, ale także w nocy. To nie koniec dobrych wiadomości – sobota, czyli drugi dzień „Wyścigu po Zdrowie” w Katowicach, także zapowiada się bardzo atrakcyjnie – ma być pięknie, ciepło i słonecznie.