OD WARSZAWY DO GDAŃSKA – WYŚCIG PO ZDROWIE ZWIEDZIŁ POLSKĘ

OD WARSZAWY DO GDAŃSKA – WYŚCIG PO ZDROWIE ZWIEDZIŁ POLSKĘ

Od kwietnia do września rodzinny piknik Wyścig po Zdrowie odwiedził dziesięć miast w całej Polsce. Podczas trzynastu edycji promował zdrowy i aktywny styl życia, zapewniał mnóstwo atrakcji i edukował gości pod kątem zdrowego odżywiania. Nowy projekt Lang Team, Promokraft i Carrefour okazał się dużym sukcesem.

Idea Wyścigu po Zdrowie narodziła się w oparciu o badania agencji 4P pod hasłem „Lepsi My”. Wynikało z nich, że wielu Polaków czuje się zmęczonych, szuka balansu między pracą i odpoczynkiem i pragnie w większym stopniu korzystać z życia. Przez sześć miesięcy rodzinni piknik odwiedzał polskie miasta edukując i pokazując w jaki sposób zachować zdrowie, cieszyć się życiem i aktywnie spędzać czas. Podróż rozpoczęła się w kwietniu na Stadionie Narodowym podczas Bike Expo. Następnie Wyścig po Zdrowie gościł w Białymstoku, Zabrzu, Katowicach, Krakowie, Jaworznie, Bydgoszczy, Chorzowie, Tarnowskich Górach i Gdańsku. W wielu miastach splatał się z innymi ważnymi wydarzeniami – między innymi Tour de Pologne, Memoriałem Kamili Skolimowskiej, Dniami Wilanowa, czy Krakowskim Forum Sportu.

Sponsorem Wyścigu po Zdrowie jest Carrefour, który jest także Sponsorem Głównym Tour de Pologne. Marka od lat pracuje nad tym, aby kojarzyć się Polakom ze zdrowym stylem życia promując Act For Food – globalny program konkretnych działań na rzecz lepszego jedzenia, smaku i jakości. To właśnie specjalny showroom Carrefour był miejscem, w którym można się było dowiedzieć wszystkiego o zdrowym odżywianiu, poznać produkty ze zdrowej półki i wziąć udział w degustacjach. Ofertę uzupełniały konsultacje żywieniowe, podczas których specjaliści doradzali w sprawach odpowiedniej diety, a kulinarne pokazy gwiazd, z udziałem między innymi znanego z MasterChef Mikołaja Reya, cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Tłumy gości odwiedzały również strefę zdrowia Medicover i Rehasport Clinic, gdzie każdy chętny mógł sprawdzić stan swojego zdrowia. Bezpłatne badania profilaktyczne, między innymi badanie poziomu cukru, analiza składu ciała, czy pomiar ciśnienia, przyciągały wielu mieszkańców. W mobilnej przychodni każdy mógł liczyć na porady fachowców dotyczące zdrowia i diety, a miłośnicy rowerów na warsztaty i wykłady na temat prawidłowej jazdy na rowerze, ustawień sprzętu, poprawnej postawy i zmniejszenia ryzyka kontuzji. Strefa Soudal oferowała rowerowy serwis i porady kolarskich ekspertów dotyczące sprzętu, a na stoisku Polskiego Czerwonego Krzyża można było obejrzeć pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Ogromną popularnością cieszyło się mobilne muzeum Tour de Pologne. To innowacyjny w skali światowej projekt, który obrazuje ciekawą i bogatą historię wyścigu i całego polskiego kolarstwa. Na niewielkiej przestrzeni zgromadzono wiele ciekawych eksponatów, począwszy od pierwszego roweru na ziemiach polskich, poprzez historyczne puchary, medale i plakaty, koszulki zwycięzców, po multimedialne prezentacje w oryginalny sposób ukazujące specyfikę dyscypliny. Na niezwykle bogatą ofertę mogli liczyć wszyscy, którzy chcieli wizytę na Wyścigu po Zdrowie połączyć z aktywnością fizyczną. W centrum uwagi był oczywiście rower, a dokładniej kolarskie trenażery. To właśnie na nich wielu chętnych startowało w Mikro Tour de Pologne Amatorów, Grand Prix Wyścigu po Zdrowie i próbowało zmierzyć się z czasem Czesława Langa. Nie brakowało emocji, wysiłku i radości, a także nagród dla najlepszych. A najlepszą nagrodą dla wszystkich, oprócz wielu przeżyć i wspomnień, jest bogata wiedza na temat zdrowego i aktywnego stylu życia.