Katowice – kolejny przystanek na trasie Wyścigu po Zdrowie

Katowice – kolejny przystanek na trasie Wyścigu po Zdrowie

„Wyścig po Zdrowie” nabiera tempa. Po Warszawie, Białymstoku i Zabrzu cykl pikników rodzinnych odwiedzi Katowice. Na Rynku zawita 7 i 8 czerwca. „Wyścig po Zdrowie” to nie tylko idealny sposób na aktywne spędzenie rodzinnego weekendu, ale też znakomita okazja do rekreacji, świetnej zabawy połączonej z edukacją żywieniową i profilaktycznymi badaniami.

„Wyścig po Zdrowie” to nowy projekt firmy Promokraft i Lang Team, czyli organizatora Tour de Pologne – największego wyścigu kolarskiego w tej części Europy. Wyścigowi, któremu od lat towarzyszą imprezy promujące sport i aktywność – zawody dla dzieci, wyścigi amatorów, maratony MTB, rywalizacja młodzieży i imprezy szosowe. „Wyścig po Zdrowie” idzie jeszcze krok dalej stawiając zdrowy i aktywny styl życia w centrum uwagi.

– Zainspirowały nas badania „Lepsi My” agencji 4P. Wynika z nich, że Polacy są przemęczeni, podenerwowani, szukają balansu między pracą, a korzystaniem z życia. Szukają odpowiedzi na pytanie jak być zdrowym, aktywnym i cieszyć się życiem. Organizowany na bazie Tour de Pologne Wyścig po Zdrowie tych odpowiedzi udziela – mówi Adam Siluta, Prezes Zarządu Lang Team.

Na „Wyścigu po Zdrowie” w Katowicach pojawi się wiele atrakcji i stref tematycznych. W jednej z nich będzie można zwiedzić mobilne muzeum Tour de Pologne, w którym wspaniałe eksponaty i multimedialne prezentacje obrazują bogatą historię polskiego kolarstwa. Cenne rowery, puchary, pamiątki, medale, plakaty i oczywiście koszulki zwycięzców Tour de Pologne. Po wizycie w muzeum będzie można sprawdzić swoją kolarską formę biorąc udział w mikro Tour de Pologne Amatorów, czyli wyścigu na trenażerach z interaktywną mapą Tour de Pologne Amatorów. Będzie sporo rodzinnej zabawy, ale też sportowej rywalizacji, bo zmaganiom będzie towarzyszył wirtualny ranking oraz nagrody. Śmiałkowie będą też mogli spróbować pobić czas Czesława Langa w specjalnej Strefie Wyzwań w Grand Prix Wyścigu po zdrowie.

– Zachęcamy do ruchu, edukujemy żywieniowo i proponujemy rodzinną rozrywkę. Katowice to miasto bardzo przyjazne kolarstwu. W sierpniu przyjedziemy tu z Tour de Pologne, a teraz odwiedzamy miasto z Wyścigiem po Zdrowie. Zapraszam wszystkim na to wydarzenie, bo goście mogą liczyć na moc atrakcji – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

W jednej ze stref będzie można dowiedzieć się wszystkiego o zdrowym jedzeniu. Pojawi się tam specjalny Showroom Carrefour, w którym można poznać gamę produktów ekologicznych i VEGE oraz dowiedzieć się z jakich składników i w jaki sposób komponować smaczne i zdrowe posiłki. Specjaliści pokażą jak podążać w kierunku lepszej jakościowo żywności i zaprezentują oryginalne przepisy i potrawy z produktów ze zdrowej półki.

– Od lat pracujemy nad tym, aby Carrefour kojarzył się Polakom przede wszystkim ze zdrowym stylem życia. Dlatego, jako główny partner 76. Tour de Pologne, wspólnie z Lang Team zainicjowaliśmy cykl pikników „Wyścig po Zdrowie”, które odwiedzą duże polskie miasta – mówi Michał Sacha, Dyrektor Marketingu, Digitalu, IT, E-Commerce i Usług Finansowych, Carrefour Polska. – Carrefour ma ambicję stać się światowym liderem w zakresie transformacji żywieniowej dla wszystkich, aby pomóc konsumentom w zmianie ich nawyków żywieniowych i stylu życia na zdrowszy. Naszym celem jest demokratyzacja wysokiej jakości żywności oraz szeroko pojęta edukacja i zapewnienie dostępu do informacji o sprzedawanych produktach. Podczas pikniku będziemy zapraszać wszystkich do naszego showroomu, w którym można zapoznać się między innymi ofertą naszej „Zdrowej Półki”, dowiedzieć się więcej o ofercie produktów ekologicznych czy poznać Act For Food – nasz globalny program konkretnych działań na rzecz lepszego jedzenia, smaku i jakości – dodaje Michał Sacha.

Każdy uczestnik będzie mógł też sprawdzić stan swojego zdrowia. Zadba o to mobilna przychodnia Medicover, który jest Partnerem Medycznym „Wyścigu po Zdrowie”.

– Misją Medicover Polska, jak i naszej Fundacji jest hasło „Wszystko dla Twojego zdrowia” Dlatego włączenie się projektu „Wyścig po zdrowie” było naturalnym krokiem z naszej strony. Chcemy edukować społeczeństwo na temat właściwej profilaktyki. Podczas organizowanych eventów każdy chętny będzie mógł sprawdzić stan swojego zdrowia i przejść badania, takie jak pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru czy cholesterolu. Nie zabraknie też porad dietetyków i konsultacji żywieniowych. Dodatkowo w strefie dla dzieci znajdą się badania wydolnościowe, a w strefie RehaSport Clinic konsultacje fizjoterapeutyczne i warsztaty dotyczące prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji – komentuje Marcin Radziwiłł, Prezes Zarządu Fundacji Medicover.

Podczas „Wyścigu po Zdrowie” w Katwicach zaprezentuje się także Polski Czerwony Krzyż, partner społeczny Lang Team. Podczas pikniku w Katowicach na specjalnym stoisku PCK będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i dowiedzieć się szczegółów na temat innych działań Polskiego Czerwonego Krzyża, w tym akcji promujących krwiodawstwo.

Dodatkowo w strefie Partnera Soudal można będzie skorzystać z bezpłatnego przeglądu roweru: kontroli zużycia napędu, regulacji hamulców, regulacji przerzutek, smarowania łańcucha, sprawdzenia połączeń śrubowych, kontroli ciśnienia w kołach. To idealna okazja aby przygotować swój rower do sezonu!

„ Temat sportu jest bardzo bliski naszej firmie. Siła, wytrzymałość czy determinacja to cechy, które łączą nas ze sportem i są spójne z wartościami oraz filozofią działania Soudal. Między innymi właśnie dlatego od 2015 roku jesteśmy sponsorem tytularnym kolarskiej drużyny Lotto Soudal. Gdy rok później do drużyny dołączył Polak – Tomasz Marczyński, idea kolarstwa stała się dla nas szczególnie bliska. Jest to sport, w którym szczególnie ważne są takie cechy jak siła, wytrzymałość, determinacja i zaangażowanie, które są bardzo ważne dla naszej firmy. To także dyscyplina, w której Polacy odnieśli wiele sukcesów. Zostaliśmy partnerem Wyścigu po Zdrowie, by wspólnie z organizatorem szerzyć wiedzę o kolarstwie oraz jego wpływie na formę, samodyscyplinę, determinację i w konsekwencji… zdrowie. To sport, który może być uprawiany przez każdego człowieka – bez większych ograniczeń. W trakcie imprez w największych miastach Polski przy punktach rowerowych sygnowanych marką Soudal można skorzystać z bezpłatnych przeglądów rowerów, do czego serdecznie zachęcamy. Nasi specjaliści sprawdzą między innymi ciśnienie w kołach, hamulce, przerzutki i skontrolują stopień zużycia napędu. Cały serwis oparty jest na produktach Soudal przeznaczonych dla pasjonatów kolarstwa, które polecane są przez zawodników z drużyny Lotto Soudal ” – mówi Andrzej Kaczor, Dyrektor Zarządzający Soudal Polska.

Do odwiedzenia „Wyścigu po Zdrowie” zachęcają ambasadorowie akcji, wśród których są między innymi wicemistrz olimpijski z Moskwy i dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska, Tomasz Marczyński kolarz zawodowej grupy Lotto Soudal i wielokrotny mistrz Polski, były koszykarz NBA Cezary Trybański, znany kucharz Mikołaj Rey oraz dziennikarki Katarzyna Bosacka czy Odeta Moro.

Sponsorem głównym „Wyścigu po Zdrowie” jest Carrefour Polska, Partnerem Medycznym Medicover, Partnerami Soudal, PKP Intercity, Polski Czerwony Krzyż, Cisowianka, Quest i ReShape. Organizatorami są Lang Team oraz Promokraft.