BYDGOSZCZ NOWYM MIASTEM NA TRASIE WYŚCIGU PO ZDROWIE

BYDGOSZCZ NOWYM MIASTEM NA TRASIE WYŚCIGU PO ZDROWIE

Bydgoszcz dołączyła do miast, które odwiedzi Wyścig po Zdrowie. Cykl pikników rodzinnych promujących aktywny i zdrowy tryb życia zagości na Wyspie Młyńskiej 17 i 18 sierpnia.

Wyścig po Zdrowie to nowy projekt firmy Promokraft i Lang Team, czyli organizatora Tour de Pologne – największego wyścigu kolarskiego w tej części Europy. Wyścigowi, któremu od lat towarzyszą imprezy promujące sport i aktywność – zawody dla dzieci, wyścigi amatorów, maratony MTB, rywalizacja młodzieży i imprezy szosowe. Wyścig po Zdrowie idzie jeszcze krok dalej stawiając zdrowy i aktywny styl życia w centrum uwagi. W tym roku rodzinny piknik odwiedził już między innymi Warszawę, Kraków i Katowice, niebawem zagości między innymi w Jaworznie, Gdańsku i Chorzowie, a także – 17 i 18 sierpnia w Bydgoszczy.

– Bardzo się cieszę, że Bydgoszcz dołączyła do listy miast, które odwiedza Wyścig po Zdrowie. Doskonale pamiętam rok 2014, kiedy to Bydgoszcz gościła metę pierwszego etapu Tour de Pologne. Tym razem wracamy z projektem, który na pierwszym miejscu stawia zdrowie i aktywny tryb życia. Projektem, który cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno firm i mediów, jak i mieszkańców miast. Do tej pory mieliśmy tysiące gości naszego pikniku i jestem przekonany, że w Bydgoszczy nasze miasteczko przyciągnie wielu mieszkańców – mówi Adam Siluta, Prezes Zarządu Lang Team.

– Bardzo się cieszę, że miasteczko Wyścig po Zdrowie zagości w dniach 17-18 sierpnia w Bydgoszczy. Bydgoszcz bardzo mocno stawia na promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. W naszym mieście odbywa się wiele wydarzeń zachęcających mieszkańców do aktywności fizycznej zarówno dla amatorów jak i doświadczonych zawodników. Każdego roku organizowane są biegi uliczne, zawody pływackie na Brdzie, czy triathlony. Miasto Bydgoszcz jest też inicjatorem i organizatorem ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Już we wrześniu mieszkańcy blisko 30 polskich miast, które zgłosiły się do tej wspólnej zabawy, będą rywalizować w liczbie przejechanych w ciągu miesiąca kilometrów – mówi Rafał Bruski, Prezydent Bydgoszczy.

Wyścig po Zdrowie to wiele atrakcji i stref tematycznych. Jedną z nich jest mobilne muzeum Tour de Pologne, w którym wspaniałe eksponaty i multimedialne prezentacje obrazują bogatą historię polskiego kolarstwa. Cenne rowery, puchary, pamiątki, medale, plakaty i oczywiście koszulki zwycięzców Tour de Pologne. Oprócz wizyty w muzeum podczas Wyścigu po Zdrowie w Bydgoszczy będzie można sprawdzić swoją kolarską formę biorąc udział w mikro Tour de Pologne Amatorów, czyli wyścigu na trenażerach z interaktywną mapą Tour de Pologne Amatorów. Będzie sporo rodzinnej zabawy, ale też sportowej rywalizacji, bo zmaganiom będzie towarzyszył wirtualny ranking oraz nagrody. Śmiałkowie będą też mogli spróbować pobić czas Czesława Langa w specjalnej Strefie Wyzwań w Grand Prix Wyścigu po zdrowie.

W strefie sponsora głównego Carrefour będzie można dowiedzieć się wszystkiego o zdrowym jedzeniu. Pojawi się tam specjalny Showroom Carrefour, w którym można poznać gamę produktów ekologicznych i VEGE oraz dowiedzieć się z jakich składników i w jaki sposób komponować smaczne i zdrowe posiłki. Specjaliści pokażą jak podążać w kierunku lepszej jakościowo żywności i zaprezentują oryginalne przepisy i potrawy z produktów ze zdrowej półki. Każdy uczestnik będzie mógł też sprawdzić stan swojego zdrowia. Zadba o to mobilna przychodnia Medicover, który jest Partnerem Medycznym „Wyścigu po Zdrowie”. Każdy chętny będzie mógł przejść badania, takie jak pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru, czy cholesterolu. Nie zabraknie też porad dietetycznych i konsultacji żywieniowych, a także badań wydolnościowych dla dzieci, konsultacji fizjoterapeutycznych i warsztatów dotyczących prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Podczas „Wyścigu po Zdrowie” w Bydgoszczy zaprezentuje się także Polski Czerwony Krzyż, partner społeczny Lang Team. Na specjalnym stoisku PCK będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i dowiedzieć się szczegółów na temat innych działań Polskiego Czerwonego Krzyża, w tym akcji promujących krwiodawstwo. Dodatkowo w strefie Partnera Soudal można będzie skorzystać z bezpłatnego przeglądu roweru: kontroli zużycia napędu, regulacji hamulców, regulacji przerzutek, smarowania łańcucha, sprawdzenia połączeń śrubowych, kontroli ciśnienia w kołach.

Sponsorem głównym „Wyścigu po Zdrowie” jest Carrefour Polska, Partnerem Medycznym Medicover, Partnerami Soudal, PKP Intercity, Polski Czerwony Krzyż, Cisowianka, Quest i ReShape. Organizatorami są Lang Team oraz Promokraft.